Previous Entry Share Next Entry
День 11 і 12
bath
marmuletka wrote in spend_less

11.11
Захотілося приготувати смачненького з кулінарних книжок, склала меню і пішла на базар.

55 - овочі/фрукти
27 - свинина

Були інші витрати:
18 - це я купила мішки для сміття та ганчірки, але на базарі вони явно дорожчі
6 - зошит А4 для гри в покер

З приводу базару - що-що, а фрукти і овочі мені тепер хочеться купувати лише там, настільки вони там краще виглядають і дешевше коштують.  Можна взагалі обрати постійного продавця і тоді закупки стануть ще вигіднішими. М'ясо мені до цього часу було страшнувато купувати на базарі, але тут вирішила купити свинину, вибрала, роздивилася і понюхала шматок, причому його видно з усіх боків, а не як у магазині під плівкою. В плані цін не скажу, але найкращий шматок свинини (без кісток тощо) продається за ціною 65 грн кіло.

Всього - 106

12.11

14 - проїзд
37 - смачненьке для бабусі, їздила до неї в гості
95 - вода, кефір, кава, хліб і дещо з косметичних засобів
30 - таксі о 2ій ночі

Всього - 176

Тепер про бабусю. Я колись про неї писала в жеже і хочу процитувати пост, тому що вона мене вражає.

Це бабуся з моєю мамою і її молодшою сестрою 50 років тому.


Моя бабуся - бухгалтер. Зараз їй 81 рік, проте звичка у всьому мати лад у неї залишилася і починаючи з 2003 року вона веде зошити, у яких записує усі-усі витрати. Можна прослідкувати динаміку цін і взагалі взнати багато цікавого, наприклад побачити скільки грошей на що вона витратила за місяць, квартал або рік. Перед тим як я наведу цифри хочу зробити невеликий ліричний відступ.
Моя бабуся забезпечена усім, що їй необхідно, причому обходиться власними силами. Одягу у неї предостатньо, у неї завжди заповнений їжею холодильник (причому дуже якісною їжею, м'ясне вона їсть щодня), грошей вона у нас принципово не бере, ми це знаємо купуємо їй щось коли їдемо в гості, або ж робимо від сім'ї подарунки типу телевізору або холодильника (хоча, наприклад, пилосос вона собі сама купувала), вона задоволена тим що є, відкладає якісь гроші без урізання продуктового набору та щоденних потреб, стабільно витрачає по 20 гривень на тиждень на лотерейні білети та ще якусь фіксовану сумму на  газети з кросвордами. І я не знаю як у неї все це виходить, але теж хочу навчитися так обходитися зі своїми коштами, як вона зі своїми
Ось усі її витрати за 2008 рік:
комунальні витрати - 1743,14
господарчі витрати - 935,28
ліки - 942,02
ремонтні послуги - 954,05
продукти - 4121,54
подарунки - 4000
різне - 2560,75

Зверніть увагу на категорію "подарунки". Мені здаться, що першим принципом економії має бути не відмова від ряду категорій витрат типу "дозвілля", "подарунки" і, відповідно позбавлення себе базових радостей життя (а іноді і базових потреб), а аналіз того, що дійсно приносить радість у житті, а що є сурогатом, правильно розставити акценти і пам'ятати про них під час витрачання коштів.

І ще. Вчора вона мені розповіла про ще один свій спосіб економії - замість масла, вона купує домашню сметану і сама збиває її у масло, підсолює і має півкіло 100% продукту за 19 гривень.

  • 1
У мене також графа "подарунки" є в списку витрат : )
Молодша сестра мами заслуговує окремого комменту! : )

о, моя бабуся теж вела таку амбарну книгу. і вносити записи до неї я дуже любила, така собі відповідальність і почуття власної важливості.

клевый пост, Татьяно! Пиши еще :)

  • 1
?

Log in

No account? Create an account